Zasada działania betoniarni

Strukturalnie betoniarnia białystok jest prezentowana w dwóch wersjach. Sprzęt stacjonarny przeznaczony jest do użytku na terenie producenta. Mobilne urządzenia służą zarówno do przygotowania mieszanki, jak i do jej transportu, rozładunku. Bardziej szczegółowe różnice wynikają z zasad działania i wyposażenia technicznego.

Rodzaje i rodzaje urządzeń do mieszania betonu

Dzięki temu nowoczesna betoniarnia białystok wyposażona jest w napęd hydrauliczny. Prototyp mechaniczny wciąż można znaleźć w starszych modelach betoniarni. Silniki do betoniarek mogą być autonomiczne, niezależne od samochodu. Są niezawodne, ale są głośne. Silniki na podwoziu różnią się od odpowiedników przyjaznością dla środowiska, ciszą i lżejszą wagą. Ze względu na zasady działania wyróżniamy 2 rodzaje instalacji. Betoniarki cykliczne występują w dwóch typach:

  1. Grawitacyjny jest reprezentowany przez bęben w kształcie gruszki, który jest zamontowany pod kątem 10-15 stopni. Projekt załadunku – przechylanie.

  2. Instalacja wymuszona (planetarna) wyposażona jest w stacjonarny zbiornik w postaci wanny lub cylindra. Wewnątrz znajduje się wał z pracującymi ostrzami.

Inny typ maszyny pracuje w sposób ciągły. Typowe dla niego jest przenoszenie dużych ilości betonu. W związku z tym pojemność może przekroczyć 12 metrów sześciennych. pliki do pobrania. Takie automatyczne miksery są używane bezpośrednio w siedzibie producenta.

Udostępnij: