Rodzaje podkładów podłogowych

Wśród podkładów podłogowych wyróżnić należy tradycyjną wylewkę betonową oraz wylewkę anhydrytową. Pierwsza powstaje z masy cementowej, natomiast druga z gipsu, który poddany został właściwemu odwodnieniu – jest to tzw. anhydryt.

Posadzka anhydrytowa jest masą dość płynną, wykazującą zdolności samopoziomujące. Oznacza to, że doskonale uzupełni uszczerbki i niedoskonałości podłoża, na którym zdecydowano się zastosować taką właśnie odmianę wylewki.

Dodatkowym plusem tego typu rozwiązania jest fakt, że posadzka anhydrytowa wykazuje bardzo dobre przewodnictwo ciepła. Siłą rzeczy więc, będzie to idealne rozwiązanie do zastosowania wszędzie tam, gdzie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe. W zakresie przewodnictwa ciepła, ten rodzaj wylewki wyraźnie góruje nad tradycyjną wylewką betonową.

Posadzka anhydrytowa ma także niższą masę od wylewki betonowej, przez co nie obciąża nadmiernie konstrukcji budowlanej, w której występuje. Jej samopoziomujący charakter zapewni idealnie równy podkład i ułatwi w kolejnym etapie szybkie i bezproblemowe wyłożenie takiej powierzchni płytkami.

Z uwagi na ciągle rosnącą popularność tego typu rozwiązania, wile firm zajmujących się świadczeniem usług remontowo-budowlanych oferuje taki rodzaj wylewki a posadzka anhydrytowa mazoweckie z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Udostępnij: