Projektujemy estetyczną obudowę studni głębinowej

Studnie głębinowe stają się coraz popularniejszym źródłem wody w gospodarstwach domowych. Powstają tam, gdzie niemożliwe jest podłączenie się do sieci wodociągowej lub poprowadzenie instalacji jest zwyczajnie nieopłacalne. Na domowy zbiornik z ujęciem wody składa się szereg elementów, a jednym z nich jest obudowa studni.

Wraz z denkiem, prowadnikami czy łącznikami stanowi istotny element zabudowy zbiornika, który pełni kilka niezwykle istotnych funkcji. Wiele osób, patrząc na studnię głębinową, odnosi mylne przekonanie, że obudowa studni odgrywa jedynie rolę estetyczną. Kwestia ta jest jednak znacznie bardziej rozbudowana.

Obudowa studni głębinowej

Obudowa studni głębinowej ma kluczowe zadanie w zakresie stabilizacji konstrukcji w gruncie. Jest zatem niezwykle ważnym ogniwem, wpływającym na efektywność korzystania z własnego zbiornika, a także na jakość czerpanej wody. Nie można również zapominać o fakcie, że obudowy studni zabezpieczają istotną infrastrukturę techniczną zbiornika przed uszkodzeniem czy dostępem osób niepowołanych. Mowa o wodomierzu, manometrze czy aparaturze pomiarowej, zlokalizowanej w górnej części studni.

Obudowa studni głębinowej musi być zatem trwała, odporna na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne, w tym skrajne temperatur, panujące przede wszystkim w okresie zimowym. Jak wybrać obudowę studni, aby cechowała się wyjątkową trwałością? Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Najlepszym rozwiązaniem jest PCV. Tworzywo to nie koroduje, zapewnia odpowiednią stabilność, dzięki czemu obudowy studni wykonane z PCV można łatwo zamontować.

Udostępnij: