Niechciani lokatorzy w drewnie

Dziwny pyłek na podłodze pod ulubionym meblem może oznaczać kłopoty. Po pewnym czasie dołączy do niego bowiem niepokojący odgłos chrobotania, jakby nocą drewniane elementy domu ożywały. Nie będzie to jednak sprawa przeznaczona dla egzorcysty, problem jest bardziej przyziemny. Mir domowy próbują bowiem zakłócić szkodniki drewna. To korniki jak się pozbyć tego zagrożenia? Cóż, niestety nie obejdzie się bez fachowej pomocy i kilku specjalistycznych zabiegów.

Domowe korniki jak się pozbyć

Po pierwsze należy wyjaśnić sobie jedno nieporozumienie. Coś takiego jak „kornik domowy” nie istnieje. To potoczna nazwa dwóch niewielkich owadów, które żerują w drewnie. Są to spuszczel pospolity i kołatek domowy. Rozpoznanie ich ataku na drewniane elementy domu nie musi być od razu takie proste. Symptomy są bowiem niepozorne. Niezabezpieczone elementy drewniane mogą być pokryte drobnym pyłkiem, często w formie kopczyka. To pozostałość żerowania, znacząca niewielki otwór z larwą na końcu. Kołatek objawia się jeszcze w jeden, dosyć przerażający sposób. Nocą wydaje bowiem odgłosy chrobotania, czasami bardzo głośne.

Następuje pytanie: korniki jak się pozbyć? Pozostają tylko środki chemiczne. Odpowiednie preparaty do smarowania oraz wstrzykiwania w drewno są dostępne na internecie. Ważne jest też, by zabezpieczyć powierzchnię na stałe. Do tego przyda się np. lakierobejca. To powinno załatwić sprawę na stałe.

Udostępnij: