Montaż regałów – spore konstrukcje

Montaż regałów w przypadku sporych magazynów to rzecz jasna wyzwanie, bo te masywne regały mają ponad dwadzieścia metrów wysokości w niektórych przypadkach, ponad dwa metry szerokości i nawet blisko sto metrów długości. Taki kolos ma na sobie dziesiątki ton towarów lub nawet setki i co równie istotne dodatkowo ma na sobie wykrywacze dymu i zraszacze, tzn te elementy montuje się na spodach półek, bo w wysokich magazynach trochę czasu minie zanim dym dotrze do czujnika znajdującego się ponad dwadzieścia metrów nad posadzką.

Utrudnienia.

Montaż regałów zaliczanych do tych sporych i masywnych to skomplikowana operacja, bo tego typu wyjątkowo masywny regał nie może stanąć na betonowej wylewce grubej na jakieś dziesięć centymetrów, bo nawet nie obciążony może przebić takową. Dlatego stawia się go tam, gdzie posadzka magazynu jest wzmocnioną i co najważniejsze te regały stawiają pracownicy z wyspecjalizowanej firmy, bo montaż tego typu wyposażenia magazynu to rzecz jasna wyzwanie i wiele dni pracy.

Inne ważne wzmianki.

Nikomu dwa razy nie trzeba wspominać o tym, że montaż regałów zaliczanych do wybitnie wysokich i ciężkich to także problem bezpośrednio powiązany z uzyciem sprzętu ciężkiego pod dachem magazynu. Początkowo jest łatwo, bo stoi jeden regał lub kilka, ale gdy zostają do zmontowania ostatnie dwa lub trzy to nie ma zbyt wiele miejsca do manewrowania ze sprzętem.

Udostępnij: