Meble na wymiar do pokoju – tak czy nie?

Jeżeli właśnie jesteś na etapie urządzania pokoju i wybierania mebli, to pewnie zastanawiasz się, w jakim sklepie znajdziesz swoje wymarzone meble. A może jednak powinieneś się zdecydować na meble na wymiar do pokoju? Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie, które może Ci przynieść wiele korzyści.

Zalety i wady mebli na wymiar

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że meble na wymiar do pokoju mają wiele zalet.  Po pierwsze wykonywane są one pod konkretne pomieszczenie, dzięki czemu zawsze będą idealnie pasować. Jeżeli w jakimś pokoju jest wnęka, albo pokój ma nietypowy kształt, to dzięki meblom zrobionym na wymiar będziesz w stanie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Po drugie nie jesteś ograniczony ofertą mebli w sklepach. Możesz zaprojektować mebel w różnych kształtach oraz kolorach, tak aby idealnie wpasował się w Twój wymarzony projekt.

Jeżeli chodzi o wady związane z meblami na wymiar do pokoju, to możemy do nich zaliczyć cenę tych mebli. Meble te są wykonywane na indywidualne zamówienie, co oczywiście wiąże się z wyższą ceną niż w przypadku mebli dostępnych w sklepie. Dodatkowo w przypadku mebli na wymiar należy również liczyć  się z nieco dłuższym czasem oczekiwania – stolarz będzie potrzebował trochę czasu, żeby wykonać nasze wymarzone meble. Meble ze sklepu często są dostępne od ręki. 

 

Udostępnij: