Korzyści ze stosowania iniekcji kurtynowych

Wiele osób, słysząc określenie „iniekcje kurtynowe”, nie kojarzy go z zagadnieniami hydroizolacji budynku. Jeśli posiadacie nieruchomość, w której uległa uszkodzeniu lub nie została wykonana izolacja podziemna – warto zapoznać się z iniekcjami kurtynowymi, które zapewniają właściwą ochronę przeciwwilgociową podziemnych elementów budynku, bez konieczności ich kosztownego i czasochłonnego odkrywania.

Iniekcje kurtynowe Kraków stosowane są również w obiektach zabytkowych, w których – z uwagi na ochronę konserwatorską – prowadzenie prac polegających na przykład na odkrywaniu fundamentów jest niemożliwe. Iniekcje kurtynowe natomiast pozwalają ochronić obiekt zabytkowy przed niszczącym działaniem wody, nawet gdy mury są już znacznie zawilgocone. Warto jedynie pamiętać, aby iniekcje kurtynowe Kraków powierzać specjalistom, aby zabieg był nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny.

Iniekcje kurtynowe

Jak więc przeprowadzane są iniekcje kurtynowe? Kluczową sprawą jest dokładna ocena stanu nieruchomości oraz stopnia uszkodzenia istniejącej izolacji przeciwwilgociowej. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wskazanie miejsc, w których aplikacja środków żelujących przyniesie oczekiwane efekty. Po gruntownej analizie, a także określeniu lokalizacji otworów iniekcyjnych, wykonywane są odwierty, którymi do wnętrza muru będzie podawany środek izolujący.

Tu również wskazana jest ostrożność, aby określić bezpieczny poziom ciśnienia, służącego do wtłoczenia żelu w mur. Iniektorem jest najczęściej wysokiej jakości żel, który cechuje się w początkowej fazie niską lepkością. Iniekcje kurtynowe z wykorzystaniem tego preparatu zapewniają najwyższą skuteczność, ponieważ żel nabiera odpowiedniej konsystencji dopiero po kontakcie z wodą. Preparat cechuje także wysoka przyczepność do suchych i mokrych podłoży mineralnych.

Udostępnij: