Frezowanie Płyty Akrylowej Premium

Ten krótki zawiera porady dotyczące

  • Ekwipunek

  • Procedury

  • Parametry przetwarzania

  • Terminologia i formuły operacyjne

  • Rozwiązywanie problemów

Ekwipunek

Frezarki z podawaniem ręcznym

Dopuszczalnych jest wiele dostępnych na rynku typów routerów. Należą do nich frezarki ręczne, frezarki stołowe, frezarki kołkowe i frezarki o stałej pozycji. Router powinien mieć co najmniej jedną moc i prędkość bez obciążenia 20 000 obr./min.

Routery CNC (sterowane numerycznie)

Maszyny do komputerowego sterowania numerycznego (CNC) są dostępne od kilku producentów do produkcji wielkoseryjnej. Obecnie istnieje wiele firm produkujących routery CNC obsługujące branże wytwarzające wyroby z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. W rezultacie dostępne są różne konstrukcje maszyn, które pasują do wymagań pracy.

Frezarki cnc górnowrzecionowe przeznaczone do grawerowania lub frezowania cienkich (0,118″) pojedynczych arkuszy są zwykle wyposażone w silniki wrzecionowe o mocy od 1 do 3 koni mechanicznych. Frezarki górnowrzecionowe do średnich obciążeń, jak widać w branży oznakowania, wykorzystują silniki o mocy od 4 do 7 koni mechanicznych. Frezarki do toczenia cnc wielkogabarytowych i wielogłowicowe mają silniki o mocy od siedmiu do dwudziestu koni mechanicznych.

Istnieją trzy podstawowe konstrukcje maszyn:

  • Maszyny typu Gantry mają belkę górną, która podtrzymuje jedną lub więcej głowic frezujących lub zmotoryzowanych wrzecion na kolumnie. Kolumnę można zaprogramować tak, aby poruszała się wzdłuż belki suwnicy zarówno w poziomie, jak iw pionie. Sama belka porusza się na dwóch pionowych wspornikach, które poruszają się po równoległych torach ustawionych po obu stronach nieruchomego stołu roboczego. Ułatwia to trzecią oś ruchu.

  • Stacjonarne maszyny mostowe są podobne do maszyn typu gantry, z tym wyjątkiem, że most jest nieruchomy. Trzecią oś ruchu ułatwia stół roboczy, który może poruszać się w płaszczyźnie poziomej prostopadłej do nieruchomego mostu.

  • Centra obróbkowe wywodzą się z przemysłu narzędziowego. Oferują większą precyzję i są powszechnie stosowane do produkcji małych części składowych. Maszyny te zazwyczaj mają mniejsze stoły robocze niż stacjonarne maszyny mostowe lub bramowe i mają wyższą cenę, co odpowiada ich dokładności i wszechstronności.

Wszystkie te typy maszyn CNC są dostępne w sprzedaży wraz ze sprzętem i oprogramowaniem ułatwiającym obróbkę na 2 ½, 3, 4 i 5 osiach. Istnieją maszyny odpowiednie do wszelkich wymagań, od produkcji małych prototypów po duże serie produkcyjne. Maszyny CNC służące do toczenie cnc mogą obsługiwać powtarzalne cykle produkcyjne, przy użyciu jednego lub dwóch stołów. Są one również dostępne z wieloma głowicami frezarskimi lub wrzecionami, dzięki czemu można produkować kilka części jednocześnie. 

Dostępne są opcje, takie jak głowice rewolwerowe i wrzeciona do wymiany narzędzi, które ułatwiają wymianę narzędzi bez zatrzymywania maszyny. Maszyny CNC można skonfigurować do operacji półautomatycznych lub w pełni automatycznych, które obejmują zmieniacze palet materiałów oraz zautomatyzowane urządzenia do załadunku i rozładunku. Jeśli wymagania biznesowe uzasadniają zwiększenie produkcji, trasowanie CNC jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie produktywności,

Udostępnij: