Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody

Ogrzewacze elektryczne wody od dawna są częścią życia wielu ludzi. Pozwalają one na korzystanie z ciepłej wody w przypadku problemów z dostawą wody w budynkach wielorodzinnych, jak również umożliwiają dostarczenie ciepłej wody do domów prywatnych i domków letniskowych bez konieczności korzystania z dodatkowych mediów. Ale jakimi zasadami należy się kierować przy wyborze podgrzewacza wody do domu? 

Ogrzewacze elektryczne wody ich cechy

Po pierwsze, w wielu domach, elektryczność jest łatwiej dostępna niż gaz, a elektryczny podgrzewacz wody działa z 220V, a to jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba wykonywać żadnej pracy poza prawidłową instalacją samej jednostki. Ogrzewacze elektryczne wody zasilane energią elektryczną nie wytwarzają zbędnego ciśnienia w sieci wodociągowej i mogą dostarczać ciepłą wodę do kilku miejsc jednocześnie (np. do wanny i kuchni). Woda jest podgrzewana do żądanej temperatury, po czym włącza się bezpiecznik, aby nie dopuścić do przegrzania systemu. Elektryczne podgrzewacze wody są również bardzo opłacalne, wliczając w to cenę, instalację i serwis.

Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele różnych ogrzewaczy elektrycznych wody, różniących się ceną, jakością i objętością podgrzewanej wody. Przede wszystkim jednak, podgrzewacze wody dzielą się na gazowe i elektryczne. Jak sama nazwa wskazuje, gazowe podgrzewacze wody ogrzewają wodę poprzez komunikację z gazociągiem, podczas gdy elektryczne podgrzewacze wody ogrzewają wodę poprzez podłączenie do sieci elektrycznej. Elektryczne podgrzewacze wody są najbardziej powszechne i są często stosowane w budynkach wielorodzinnych. Czasami gazowe podgrzewacze wody są również instalowane w budynkach wielorodzinnych, ale w tym przypadku, ze względów bezpieczeństwa, należy zainstalować dodatkową osłonę gazową.

 

Udostępnij: