Badanie gruntu pod budowę domu – teren podmokły

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że badanie gruntu pod budowę domu w przypadku terenu podmokłego musi być rzecz jasna opcją dość drobiazgową, bo jeśli zostanie ono przeprowadzone nie dokładnie to fundamenty nowo powstającego domu mogą zacząć pękać tak samo jak i jego ściany. Wykonawca z dostatecznie sporym doświadczeniem może jakoś temu zaradzić, ale musi działać szybko, po to by naprawić błąd jakiegoś z inżynierów, a tego typu błędy raz na jakiś czas mają miejsce.

Błędy.

Badanie gruntu pod budowę domu często bywa powiązane z jakimiś drobnymi błędami i nie ma w tym kompletnie nic zaskakującego. Mowa tu konkretnie o tym, że inżynierowie wykonujący tego typu badanie i to także w przypadku terenu podmokłego preferują tę opcją pośpieszną, a ona to wybranie rozwiązania, które w przypadku innego bagna się sprawdziło. Tego typu pośpiech w wielu procentach przypadków nie prowadzi do popełnienia istotnego błędu, ale raz na jakiś czas trafia się to istotne przeoczenia.

Kilka wzmianek o przepisach.

Badanie gruntu pod budowę domu to wykonywanie odwiertów zgodnych z przepisami, czyli jeśli jest to typowa działka budowlana to zazwyczaj te odwierty są płytsze i jest ich mniej, ale jeśli jest to teren podmokły to musi być ich więcej i muszą być też głębszymi, bo właśnie dzięki temu uda się uniknąć pękających fundamentów i ścian.

Udostępnij: